close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • GOSPODARKA

 • 3 marca 2014

  Głos Polski, gospodarza Szczytu Klimatycznego COP19, w debacie na temat skutków zmian klimatycznych podczas Światowego Forum Zrównoważonego Rozwoju w Paryżu.

  Ambasador Tomasz Orłowski wziął udział w 12. Światowym Forum Zrównoważonego Rozwoju, którego uczestnicy szukali odpowiedzi na pytanie, "Czy walka ze skutkami zmian klimatycznych może być źródłem postępu, stabilizacji i bezpieczeństwa?". Konferencja została zorganizowana w Paryżu przez think-tank ADAPes i wydawany przez niego kwartalnik Passages.

   

  Ambasador T. Orłowski przedstawił podczas sesji zamykającej konferencję rezultaty Szczytu Klimatycznego COP19, który odbył się w listopadzie ubiegłego roku w Warszawie. Ambasador podkreślił wagę warszawskiej konferencji, która istotnie przyczyniła się do osiągnięcia globalnego porozumienia dotyczącego redukcji emisji gazów cieplarnianych po 2020 r. Porozumienie to powinno zostać podpisane w 2015 r. w Paryżu (COP21).

   

  Ambasador podziękował także francuskim partnerom za wspaniałą współpracę na rzecz osiągnięcia sukcesu, jakim było zapoczątkowanie trudnych, ale owocnych negocjacji klimatycznych w Warszawie.

   

   

  Fot. http://www.cop19.gov.pl/

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: