close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • 12 listopada 2008

  W dn. 12 listopada br. w salonach Ambasady RP w Paryżu odbyła się ceremonia wręczenia odznaczeń osobom szczególnie zasłużonym dla kultury polskiej oraz dla demokratycznych przemian i niepodległości naszego kraju.

  Pani Anna Bernhard i pan Wojciech Sikora zostali odznaczeni Krzyżem oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, za wybitne zasługi na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, a szczególnie za działalność w ramach Studenckiego Komitetu Solidarności oraz wsparcie udzielane Polakom podczas stanu wojennego.

  Krzyż oficerski Orderu Odrodzenia Polski otrzymała również pani Danuta Szumska, za wybitne zasługi dla kultury polskiej: działalność publicystyczną i wydawniczą.

  Krzyż kawalerski Orderu Odrodzenia Polski przyznany został profesorowi Beniaminowi Kostrubcowi za wkład w demokratyczne przemiany oraz za wybitne zasługi dla niepodległości Polski.

  Profesor Andrzej Turowski, w uznaniu za działalność na rzecz promocji polskiej kultury i sztuki współczesnej, jak również za rozwijanie współpracy polsko-francuskiej otrzymał Krzyż kawalerski Orderu Zasługi RP.

  Pani Barbara Boone, pan Ryszard Dziewiałtowski-Gintowt, pan Janusz Kieszczyński, pan Janusz Ptak i pan Jerzy Szumański zostali odznaczeni Krzyżem kawalerskim Orderu Zasługi RP za działalność kombatancką i społeczną.

  Krzyż kawalerski Orderu Zasługi RP przyznany został również pani Lili Ilasz i panu Józefowi Ilasz za działalność polonijną oraz wybitne zasługi w niesieniu pomocy dla osób potrzebujących w Polsce.

  Wręczenia odznaczeń dokonał w imieniu Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego Ambasador RP we Francji Tomasz Orłowski.


  © Martha Kohler


  © Martha Kohler


  © Martha Kohler


  © Martha Kohler


  © Martha Kohler

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: