close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • SPRAWY PRAWNE

 • W celu uzyskania zaświadczenia potwierdzającego posiadanie prawa jazdy, osoba zainteresowana powinna nawiązać bezpośredni kontakt z właściwym urzędem w Polsce (Wydziały Komunikacji w Urzędach Miast).

   

  O dokument ten można wystąpić osobiście lub za pośrednictwem osoby upoważnionej. Upoważnienie powinno zostać podpisane przez konsulem – w tym celu prosimy o umówienie się na wizytę w sprawie prawnej (poświadczenie podpisu), korzystając ze strony internetowej www.e-konsulat.gov.pl. Istnieje również możliwość poświadczenia przed konsulem podpisu na wniosku o wydobycie zaświadczenia o posiadaniu prawa jazdy, a następnie wysłanie tego wniosku bezpośrednio do Urzędu (we własnym zakresie).

  Jednocześnie zwracamy uwagę, że w przypadku wymiany prawa jazdy na francuskie, urzędy francuskie mają możliwość zwrócenia się za pośrednictwem Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa bezpośrednio do właściwych urzędów w Polsce w celu potwierdzenia informacji dotyczących posiadanych uprawnień do prowadzenia pojazdów.

   

  Wydział Konsularny Ambasady RP w Paryżu nie pośredniczy w przekazywaniu wniosków o wydobycie zaświadczenia o posiadaniu prawa jazdy

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: