close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 27 lutego 2019

  W dn. 26 lutego br. odbyła się, zorganizowana przez Ambasadę RP w Paryżu we współpracy z francuskimi służbami celnymi, wizyta studyjna na przejściu granicznym w Calais w kontekście przygotowań do Brexit. W wizycie uczestniczyli przedstawiciele Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, Ministerstwa Infrastruktury, Stałego przedstawicielstwa Polski przy UE w Brukseli oraz Wydziału Ekonomicznego i Konsularnego Ambasady RP w Paryżu.

   

  Celem wydarzenia było zbadanie stanu przygotowania Francji do sprawnego przeprowadzania odpraw w przypadku bezumownego wyjścia Wielkiej Brytanii z UE oraz uzyskanie informacji przydatnych m.in. dla polskich przedsiębiorców i służb, w zakresie przygotowania do kontroli celnych i bezpieczeństwa produktów, kontroli weterynaryjnych i fitosanitarnych, kwestii zapewnienia bezpieczeństwa i infrastruktury stojącym w granicznych korkach kierowcom.

   

  W trakcie wizyty odbyły się spotkania z przedstawicielami  francuskich służb celnych – Regionalną Dyrekcją Celną w Calais, operatorów transportowych DFDS, P&O Ferries i spółki odpowiedzialnej za eksploatację portu Société des Ports du Détroit SEPD. Delegacja zwiedziła także port w Calais, ze szczególnym naciskiem na przygotowywane nowe instalacje i rozwiązania (m.in. smart border) oraz działania służb operacyjnych celem zapewnienia płynnego przepływu transportowego na granicy, z zachowaniem wszelkich względów bezpieczeństwa i higieny pracy dla korzystających z portu klientów.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: