close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 5 lutego 2019

  W dniach 31 października i 1 lutego 2019 r., Ambasador RP we Francji Tomasz Młynarski przebywał z wizytą w Orleanie i Tours

  Wizyta Ambasadora w Centre-Val de Loire miała na w celu promocję współpracy pomiędzy regionami z Polski i Francji. Ważne miejsce zajmuje w niej partnerstwo tego regionu z Małopolską. Celem wizyty było zachęcenie zainteresowanych podmiotów do dalszego rozwijania współpracy, która obecnie obejmuje dziedziny takie jak: edukacja, ochrona dziedzictwa, kultura i sztuka, rozwój ochrony środowiska.

   

   

   

  W trakcie wizyty Ambasador spotkał się z Przewodniczącym Rady Regionu François Bonneau, Prefektem Regionu Centre-Val de Loire Jean-Marc Falcone, merem Orleanu Olivier Carré i merem Tours Christophe Bouchet oraz z przedstawicielami władz lokalnych i izb gospodarczych obu miast. Ambasador Tomasz Młynarski rozmawiał także z reprezentantami uniwersytetów w Orleanie i Tours zachęcając je do pogłębienia kooperacji z polskimi uczelniami.

   

   

   

  Ponadto Ambasador uczestniczył w inauguracji wystawy polskiej współczesnej artystki Alicji Kwade w Centre de Création Contemporaine Oliver Debré w Tours. Wystawa potrwa do 1 września 2019 r.  

   

   

   

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: