close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 2 listopada 2018

  1 listopada Konsul RP Pani Karolina Smaga oraz Wicekonsulowie Pani Beata Jeśko i Pan Jaromir Cysek złożyli wieńce na grobach zasłużonych Polaków spoczywających na cmentarzach we Francji.

  Wiązanki złożono m.in. na Cmentarzu Père-Lachaise pod Pomnikiem Polaków poległych za Francję i na grobie Fryderyka Chopina, na Cmentarzu Montmartre pod Pomnikiem Polaków poległych w powstaniach i na grobie Juliusza Słowackiego, na cmentarzu w Le Mesnil-le-Roi na grobie Jerzego i Henryka Giedroyciów, Zofii Hertz i Józefa Czapskiego, na Cmentarzu Champeaux w Montmorency pod Murem Pamięci, na grobach rodziny Mickiewiczów, Otto Kniaziewicza, Juliana Ursyna Niemcewicza, Cypriana Kamila Norwida, Olgi Boznańskiej, Bronisława Piłsudskiego oraz na grobach rodziny Paderewskich, Towarzystwa Historyczno-Literackiego i gen. Kazimierza Sosnkowskiego.

   

  Wieńce złożono również pod Tablicą Solidarności i pod pomnikiem Powstańców Warszawy w Paryżu.

   

  W innych miejscach pamięci narodowej, m.in. na Cmentarzu Żołnierzy Polskich w Urville-Langannerie i Auberive, wieńce zostały złożone w imieniu Ambasady przez przedstawicieli polskich stowarzyszeń kombatanckich.

  Pomnik Polaków na Père Lachaise
  Grób Chopina
  Grób J
  Grób J
  Grób Zofii Hertz
  Grób B
  Grób C
  Grób O
  Grób O
  Mur Pamięci w Montmorency
  Grób Rodziny Paderewskich
  Pomnik Powstańców Warszawy
  Tablica Solidarności

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: