close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 5 marca 2019

  Ostrzegamy przed strajkiem włoskim francuskich służb celnych w portach promowych Calais i Dunkierce, przy wjeździe do Eurotunnelu oraz na lotniskach CDG i Orly.

  Wydział Konsularny Ambasady RP we Francji ostrzega, że francuskie służby celne przystąpiły do bezterminowego „strajku włoskiego”. Akcja protestacyjna polega m.in. na drobiazgowym przestrzeganiu przepisów oraz szczegółowym przeprowadzaniu kontroli m.in. w portach promowych w Calais i Dunkierce oraz przy wjeździe do Eurotunnelu. Należy spodziewać się wielogodzinnych opóźnień w odprawie celnej oraz utrudnień na drogach dojazdowych, w tym autostradach A16 i A26. Możliwe są również utrudnienia w odprawie na lotniskach CDG, Orly i w Lyonie oraz wzmożone kontrole celne m.in. na dworcu Gare du Nord w Paryżu, w Perpignan, departamencie Marne la Vallée, Amiens, porcie w Maryslii, Chambéry, Rennes oraz Dijon.

   

  W związku z wynikającymi ze strajku utrudnieniami, Prefekt regionu Hauts de France wprowadził specjalne środki organizacji ruchu ciężarowego w kierunku Anglii obowiązujące co najmniej do godziny 22.00 w piątek 15 marca 2019 r.  Stosowane środki mogą się zmieniać w zależności od sytuacji. Wyznaczone zostały następujące strefy postoju:

   

  - na RN 225 między Bergues i Cappelle-la-Grande (w kierunku z Lille do Dunkierki)

  - na A16, na wysokości Ghyvelde (w kierunku z Belgii do Calais)

  - na A16 w kierunku z  Paryża do Belgii między Marquise i Bonningues-les-Calais

  - na A26 : na wysokości Setques (w kierunku z Reims do Calais),

  - na RN 42 między Setques i Seninghem (w kierunku z  Saint-Omer do Boulogne-sur-Mer).

   

  W razie konieczności wprowadzone zostaną następujące obowiązkowe objazdy dla pojazdów o wadze przekraczającej 7,5t drogami poruszających się autostradą A16 z Belgii na wysokości zjazdu nr 57 (dojazd do RN225/A25):

  - pojazdy ciężarowe poruszające się z Belgii do Calais autostradą A16 zjazdem nr 57 na drogę RN225 i A25, a następnie dalej do Calais drogami departamentalnymi RD 948, RD 642 do autostrady l’A16 lub do drogi RN42;

  - pojazdy ciężarowe nadjeżdżające z Lille w kierunku Calais autostradą A25 i drogą RN225 nawrót w kierunku Belgii autostradą A16.

   

  Ponadto władze wschodniej Flandrii uwzględniają możliwość objazdu dla ruchu ciężarowego na wysokości Adinkerke na A16.

   

  Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej: http://www.nord.gouv.fr/Actualites/A-la-une/Mouvement-social-douanier-Mesures-prefectorales-de-gestion-du-trafic

   

  Zalecamy odpowiednie zaplanowanie i przygotowanie podróży, w tym zaopatrzenie się w zapasy paliwa, napojów i żywości na czas ewentualnego przedłużonego oczekiwania na odprawę.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: