close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 24 października 2018

  Pani Barbara Sośnicka, Zastępca Ambasadora RP we Francji wzięła udział w uroczystych obchodach 100. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę zorganizowanych w Nancy, 21 i 22 października br.

  Uroczystości rozpoczęły się mszą św. odprawioną w kościele Notre-Dame de Bonsecours w intencji ojczyzny i wszystkich Polaków, którzy oddali życie w imię wolnej Polski. Po uroczystościach złożenia wieńców na palcu przed Palais du Gouverenment odbyły się spotkania w merostwie. Ze strony władz francuskich w uroczystościach wzięli udział Rachid Kaci, reprezentujący prefekta departamentu oraz wice-mer Nancy Jean-Michel Berlemont. Wśród reprezentantów Polski, oprócz Zastępcy Ambasadora RP we Francji był też Czesław Bartela, Konsul honorowy Polski z Nancy i jednocześnie główny organizator uroczystości, generał brygady Andrzej Przekwas, generał brygady Wojciech Kucharski oraz Attache Obrony RP we Francji pułkownik Sławomir Pawlikowski.

   

  W drugim dniu uroczystości odbyła się konferencja pt. „Błękitna Armia i Generał Haller”, wernisaż poświęcony Błękitnej Armii oraz teatralno-muzycznym spektakl w Opera National de Lorraine w hołdzie Ignacemu Janowi Paderewskiemu, w którym w postać kompozytora wcielił się pianista Michał Drewnowski.

   

  1
  11
  12
  13
  15
  16
  3
  2018-10-22 IGNACY JEAN PADEREWSKI (102)
  2018-10-22 IGNACY JEAN PADEREWSKI (65)
  2018-10-22 IGNACY JEAN PADEREWSKI (181)

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: