close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 11 grudnia 2018

  W dniu 10 grudnia 2018 r. w siedzibie Ambasady RP w Paryżu odbyła Gala Polskich Eksporterów do Francji w 2017 r. pod patronatem ministra spraw zagranicznych Jacka Czaputowicza oraz minister przedsiębiorczości i technologii, Jadwigi Emilewicz.

   

   

   

  W 14-tej edycji konkursu ambasador Tomasz Młynarski wręczył nagrody czterem firmom. Pierwsze miejsce zdobyła firma KGHM Polska Miedź S.A-jeden z czołowych producentów miedzi i srebra rafinowanego na świecie. Trzy wyróżnienia za znakomite wyniki w eksporcie do Francji otrzymały firmy Crist S.A. – zakłady stoczniowe, Fabryki Mebli „FORTE” S.A. – przedsiębiorstwo meblarskie, którego początki sięgają 1992 r. oraz Oknoplast Sp. Z o.o. – od 1994 r. polski lider w branży okien PCV. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele administracji, biznesu oraz media.  

   

   

   

   

   

  Odbywający się corocznie konkurs ma na celu wyróżnienie liderów polskiego eksportu do Francji, a także zwrócenie uwagi francuskich środowisk gospodarczych na wysoką jakość i konkurencyjność polskiej oferty.

   

   

  Tegoroczna edycja była również okazją do przedstawienia osiągnięć polskiej gospodarki oraz nowego systemu wsparcia polskich firm we Francji po powstaniu Zagranicznego Biura Handlowego w Paryżu.

   

  Uroczystość została uświetniona koncertem w wykonaniu John’a Gade’a – fortepian i Régis’a Pasquier – skrzypce.

   

   

  Organizatorem wydarzenia był Wydział Ekonomiczny Ambasady RP przy wsparciu Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii oraz PAIH.

   

   

  Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na rynku francuskim!

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: