close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 22 marca 2019

  Wydział Konsularny Ambasady RP we Francji ostrzega, że na sobotę 23 marca 2019 zapowiadane są kolejne manifestacje ruchu tzw. żółtych kamizelek

  W najbliższy weekend, w szczególności w sobotę 23 marca 2019 r. można się spodziewać dziewiętnastej odsłony masowych protestów ruchu tzw. żółtych kamizelek. W mediach społecznościowych mowa jest o możliwych manifestacjach w różnych lokalizacjach w Paryżu, min na Polach Elizejskich, Placu Republiki czy Trocadero. Na godzinę 11:00 zaplanowany jest wymarsz demonstrantów z Placu Denfert Rochereau, w kierunku Bazyliki Sacré-Cœur. Zapowiadana jest również manifestacja w Meaux (Seine-et-Marne) i Nemours.

  Jednocześnie władze francuskie ogłosiły zakaz manifestacji na Champs-Élysées, Placu de l'Étoile i Placu Concorde w Paryżu jak również niektórych dzielnicach Bordeaux, Tuluzy, Nicei czy Marsylii. Ochronę budynków publicznych ma zapewnić wsparcie wojska.

   

  Zalecamy unikanie miejsc protestów, w tym parkowania pojazdów w ich pobliżu, odpowiednie zaplanowanie podróży, zachowanie wzmożonej ostrożności i stosowanie się do zaleceń lokalnych władz.

   

   

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: