close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • DZIAŁ PRASOWY

 • Serdecznie witamy na stronach Działu Prasowego Ambasady RP w Paryżu.

   

  Do naszych zadań należy m.in. regularne monitorowanie i informowanie o obrazie Polski we francuskich mediach oraz współpraca z polskimi i francuskimi dziennikarzami zainteresowanymi wieloaspektowym charakterem stosunków dwustronnych. Prowadzimy również obsługę prasową wizyt przedstawicieli polskiej administracji w Paryżu.

   

  W ramach działań z zakresu dyplomacji publicznej staramy się dotrzeć z naszym przekazem promującym Polskę oraz działania Placówki do jak najszerszego kręgu odbiorców – celowi temu służy nasza aktywna obecność na portalach społecznościowych (Twitter, YouTube) na których Ambasada RP w Paryżu posiada swoje konta.

    

  Monitoringowi miejscowych mediów towarzyszy nasze zaangażowanie w walkę z użyciem niezgodnych z prawdą historyczną określeń takich jak „polskie obozy koncentracyjne czy polskie obozy śmierci” . Niezależnie od interwencji podejmowanych na szczeblu dyplomatycznym każdorazowo zachęcamy czytelników i widzów do aktywnego włączenia się w działania ukierunkowane  na aktywne wyrażanie swojego sprzeciwu wobec użycia tego typu określeń.

   

  Przygotowujemy, edytujemy oraz zapewniamy obsługę techniczną strony internetowej Ambasady.

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: