close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 5 kwietnia 2019

  4 kwietnia br., na zaproszenie małżonki Ambasadora RP we Francji, Pani Izabeli Młynarskiej, w salonach Pałacu Monaco odbył się recital fortepianowy z okazji 40-lecia istnienia Bienvenue en France – stowarzyszenia zrzeszającego dyplomatów i ich małżonków we Francji.

   

  W wystąpieniu inauguracyjnym gospodarz wieczoru, Pani Izabela Młynarska, wyraziła zadowolenie, że uroczystość odbywa się w salonach Ambasady, które pamiętają jeden z pierwszych koncertów Chopina po przybyciu kompozytora do Francji. Pani Ambasadorowa zwróciła również uwagę, że stanowi to okazję do uczczenia zarówno  40-lecia istnienia stowarzyszenia Bienvenue en France, jak i 100. rocznicy odnowienia stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską i Francją, którą obchodzimy w 2019 r.

   

   

  Recital fortepianowy w całości złożony z utworów Fryderyka Chopina wykonała Annie Lionnet. Artystka opowiedziała również gościom o życiu kompozytora i zaprosiła do wspólnego zgłębiania zaproponowanych utworów.

   

   

  Bienvenue en France jest stowarzyszeniem zrzeszającym dyplomatów i ich małżonków przebywających na placówkach we Francji. Głównym celem stowarzyszenia jest umożliwienie jego członkom odkrywania Francji, jej dziedzictwa narodowego i kultury, polepszenia znajomości języka francuskiego, a także przybliżenia i zrozumienia francuskiego sposobu życia poprzez uczestnictwo w różnego typu przedsięwzięciach. Stowarzyszenie działa przy aktywnym wsparciu Ministerstwa Spraw Zagranicznych Francji i skupia przedstawicieli z przeszło 70 różnych krajów.

   

  DSC03249
  DSC03257
  DSC03271
  DSC03295
  DSC03301

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: