close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 26 października 2018

  26 października br. Pan Tomasz Młynarski, Ambasador RP we Francji, otworzył kolokwium zorganizowane w celu uczczenia 180. rocznicy założenia Biblioteki Polskiej w Paryżu.

  Biblioteka Polska w Paryżu powstała w 1938 r. w wyniku połączenia księgozbiorów Towarzystwa Literackiego i Towarzystwa Pomocy Naukowej w celu kultywowania i ochrony polskiego dziedzictwa narodowego jak również promocji polskiej historii, języka i kultury. Z biegiem lat Biblioteka Polska w Paryżu stała się prawdziwym repozytorium polskiego dziedzictwa intelektualnego i kulturowego, ale też instytucją aktywnie działającą na rzecz relacji polsko-francuskich.

   

  W słowie wstępnym Pan Ambasador podziękował Panu Kazimierzowi Piotrowi Zaleskiemu, Prezesowi Polskiego Towarzystwa Historyczno-Literackiego we Francji i zarządcy Biblioteki Polskiej w Paryżu oraz wszystkim pracownikom biblioteki za wkład w rozwój i prestiż biblioteki, podkreślił jak ważna jest ich praca dla Polski oraz zapewnił chęć wspierania działalności Biblioteki Polskiej w kolejnych latach.

  01_Easy-Resize
  10
  19
  56

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: