close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • KOMUNIKATY I OGŁOSZENIA

 • 29 marca 2017

  Ambasada RP w Paryżu informuje, że w Gujanie Francuskiej, zamorskim departamencie Republiki Francuskiej, od 27 marca b.r. trwa strajk generalny. Zalecamy obywatelom polskim rezygnację z podróży do Gujany Francuskiej do chwili zażegnania kryzysu społecznego.

  10.04.2017 | aktualizacja

   

  Ambasada RP we Francji informuje, że na terytorium Gujany Francuskiej w dalszym ciągu prowadzony jest strajk generalny, który rozpoczął się w dniu 27 marca b.r. Pomimo prób podejmowanych przez rząd francuski nie doszło do zawarcia porozumienia z protestującymi.

   

  Manifestacje mają pokojowy przebieg, jednakże należy pamiętać o utrudnieniach związanych z zamknięciem większości placówek administracji publicznej. Trwają blokady głównych dróg dojazdowych do miast i szlaków komunikacyjnych wewnątrz departamentu.

   

  Ambasada RP we Francji zaleca obywatelom polskim rezygnację z podróży do Gujany Francuskiej do chwili zażegnania kryzysu społecznego.

   

  29.03.2017 | komunikat

   

  Ambasada RP w Paryżu informuje, iż w Gujanie Francuskiej (największy departament zamorski Republiki Francuskiej) trwają protesty społeczne, które od dnia 27 marca bieżącego roku przekształciły się w strajk generalny.

   

  Protesty polegają na prowadzeniu manifestacji w większych miejscowościach, jak również obejmują blokady głównych dróg. Zamknięto szkoły i większość urzędów.

   

  Zgodnie z informacjami władz francuskich, działania protestujących przebiegają pokojowo i obecnie nie można mówić o zagrożeniu dla bezpieczeństwa obywateli państw trzecich, spowodowanym np. zamieszkami, czy przemocą.

   

  Należy jednak podkreślić, że strajk generalny spowodował m. in. anulowanie większości lotów do Gujany Francuskiej. Ośrodkiem strajku generalnego są dwa największe miasta Kejenna oraz Saint-Laurent-du-Maroni.

   

  Biorąc powyższe pod uwagę, Ambasada RP w Paryżu sugeruje rezygnację z podróży do Gujany Francuskiej do chwili zażegnania kryzysu społecznego.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: