close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 14 listopada 2017

  14 listopada 2017 r. Sekretarz Stanu ds. parlamentarnych, Polonii oraz dyplomacji publicznej w Ministerstwie Spraw Zagranicznych RP Jan Dziedziczak spotkał się przedstawicielami paryskich stowarzyszeń polonijnych.

  Podczas spotkania, które odbyło się w Ambasadzie RP w Paryżu, Minister Jan Dziedziczak zachęcał zgromadzoną Polonię do dbania o dobre imię Polski we Francji oraz promocję nauki języka polskiego, a także podkreślał wagę, jaką rząd RP przykłada do współpracy z Polonią i Polakami za granicą. "Działajmy razem na rzecz wspólnego celu. Im lepsza jest opinia o Polakach, tym lepsza jest opinia o Polsce", powiedział wiceszef polskiej dyplomacji. 

   

   

  Minister przedstawił również działania rządu w obszarze kontaktów z Polonią i Polakami za granicą, odnosząc się m.in. do nowelizacji ustaw o repatriacji Polaków ze Wschodu i Karcie Polaka, oraz do przyjęcia ustawy o ulgowych przejazdach dla dzieci i młodzieży polonijnej w Polsce. Minister przypomniał, że polski rząd postanowił, że w 2018 r. na wsparcie dla organizacji polonijnych na całym świecie przeznaczy rekordową kwotę 100 milionów złotych. 

   

  Podczas spotkania poruszono także zagadnienia związane z promocją polskiej kultury poza granicami kraju i obchodami 100-lecia Odrodzenia Państwa Polskiego w 2018 roku. 

   

  W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele ponad dwudziestu instytucji i stowarzyszeń polonijnych, a także wiceprzewodniczący Polsko-Francuskiej Grupy Parlamentarnej Józef Leśniak oraz wiceprezes Ruchu Społecznego im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego Pan Poseł Włodzimierz Bernacki.

  1
  2
  3
  4
  5
  6

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: