close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 2 marca 2017

  2 marca br. w Ambasadzie RP we Francji odbyło się spotkanie polskojęzycznych adwokatów pracujących we Francji. Podczas spotkania omówiono zagadnienia prawne ważne z punktu widzenia polskich obywateli i przedsiębiorców we Francji.

  W spotkaniu udział wzięło ponad 20 prawników specjalizujących się w zakresie m.in. francuskiego prawa pracy, prawa handlowego i prawa karnego, oraz przedstawiciele Wydziałów Konsularnego, Ekonomicznego i Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP we Francji. 

   

  Celem spotkania było dokonanie przeglądu zagadnień prawnych istotnych z punktu widzenia polskich przedsiębiorców i polskich obywateli we Francji. Podczas spotkania omówione zostały doświadczenia i wiedza w tym zakresie zdobyte w ramach codziennej pracy tak przez adwokatów, jak i pracowników Ambasady.

   

  Zachęcamy wszystkich polskojęzycznych adwokatów we Francji zainteresowanych tą formą współpracy, oraz udziałem w kolejnych spotkaniach organizowanych przez Ambasadę RP we Francji, do kontaktu telefonicznego (01 43 17 34 11) lub mailowego (maciej.zdanowicz@msz.gov.pl).

   

  Ponadto informujemy, że w zależności od kompetencji terytorialnych na stronach Ambasady RP we Francji (Adwokaci i notariusze) i Konsulatu Generalnego RP w Lyonie (Lista kancelarii prawnych udzielających porad w języku polskim) znajdują się listy polskojęzycznych adwokatów prowadzących praktyki adwokackie na terenie Francji.

   

   

  Tagi: adwokaci

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: