close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 21 września 2017

  Ambasador RP we Francji Tomasz Młynarski przyjął w Pałacu Monako uczestników trwającego 86. spotkania Europejskiej Grupy Roboczej nt. wielokryterialnego wspomagania decyzji współorganizowanego przez paryską Stację Naukową PAN i objętego honorowym patronatem Ambasadora.

  W związku z trwającym 86. spotkaniem Europejskiej Grupy Roboczej przy EURO (Association of European Operational Research) nt. wielokryterialnego wspomagania decyzji na zaproszenie Ambasadora RP we Francji Tomasza Młynarskiego, który objął wydarzenie honorowym patronatem, uczestnicy konferencji wzięli udział w uroczystej kolacji i koncercie zorganizowanych w Pałacu Monako.

   

   

  Gości przywitał Ambasador Tomasz Młynarski oraz prof. Maciej Forycki, dyrektor Stacji Naukowej PAN w Paryżu. Honorowym gościem wydarzenia był prof. Bernard Roy, inicjator europejskiej szkoły wielokryterialnego wspomagania decyzji, który odebrał z rąk Ambasadora Medal Polskiej Akademii Nauk przyznany przez Prezesa PAN, prof. Jerzego Duszyńskiego, w uznaniu zasług profesora, ale również wsparcia udzielanego polskim naukowcom i młodym badaczom, którzy od wielu lat zdobywają doświadczenie w ramach pobytów badawczych w Laboratorium Lamsade na Uniwersytecie Paris-Dauphine. Laudację na cześć prof. Bernarda Roy wygłosił prof. Roman Słowiński, członek rzeczywisty PAN i profesor zwyczajny Politechniki Poznańskiej, który od 2010 roku kieruje pracami Europejskiej Grupy Roboczej MDA ((Multicriteria Decision Aiding).

   

  Część oficjalną wieczoru zakończył koncert fortepianowy w wykonaniu prof. Tadeusza Trzaskalika, wykładowcy Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach i kierownika katedry Badań Operacyjnych tej uczelni, któremu towarzyszył występ wokalistki Grażyny Pawlikowski.

   

  86. spotkanie Europejskiej Grupy Roboczej przy EURO nt. wielokryterialnego wspomagania decyzji, które odbywa się w Paryżu w dniach 21-23 września br., jest współorganizowane przez Laboratorium Lamsade (Uniwersytet Paris-Dauphine), Europejską Grupę Roboczą przy EURO, Stację Naukową PAN w Paryżu oraz stowarzyszenia The Association of European Operational Research Societies i Société française de recherche opérationnelle et d’aide à la décision. Regularne spotkania Grupy, oraz towarzyszące im wykłady i dyskusje badaczy, to przykład owocnej współpracy polskich i francuskich środowisk naukowych z udziałem ekspertów z całego świata. Grupa, która została założona w 1975 r. przez prof. Bernarda Roy, a której od 2010 r. przewodniczy prof. Roman Słowiński, liczy obecnie ok. 350 członków z 30 krajów.

  2
  4
  9
  10

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: