close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 23 lutego 2017

  Minister Krzysztof Szczerski uczestniczył w spotkaniu doradców prezydentów Polski i Francji oraz kanclerz Niemiec, które odbyło się 23 lutego w Paryżu. Głównym tematem rozmów było bezpieczeństwo euroatlantyckie.

  Fot. Kancelaria Prezydenta RP

   

  Rozmowy doradców prezydentów Andrzeja Dudy i François Hollande’a oraz kanclerz Angeli Merkel dotyczyły przede wszystkim relacji euroatlantyckich, ze szczególnym uwzględnieniem kwestii bezpieczeństwa. Minister Szczerski powiedział po spotkaniu, że uczestnicy spotkania byli "zgodni co do tego, że sygnały [otrzymywane] ze strony administracji amerykańskiej są pozytywne".

   

  Doradcy rozmawiali również o relacji UE-NATO w kontekście decyzji podjętych podczas lipcowego szczytu NATO w Warszawie i o zdolnościach obronnych Unii Europejskiej. Tematem spotkania była też sytuacja na Ukrainie, konflikt rosyjsko-ukraiński i stopień realizacji porozumień mińskich. "Popieramy proces miński, ale zdajemy sobie sprawę z tego, w jak trudnym znajduje się stadium", ocenił minister Szczerski.

   

  Prawie trzygodzinne spotkanie ministra Krzysztofa Szczerskiego z Jacques’em Audibertem i Christophem Heusgenem przebiegło w bardzo dobrej atmosferze.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: