close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 15 marca 2017

  Zgromadzenie Ogólne Eutelsat IGO wybrało dzisiaj Piotra Dmochowskiego-Lipskiego na swojego szefa. Wybory sekretarza wykonawczego organizacji odbyły się po ponad rocznej kampanii wyborczej przy dużym wsparciu Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Polski kandydat uzyskał 29 z 49 głosów.

  Wybory cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem państw członkowskich Eutelsat IGO. Po raz pierwszy od 10 lat w Zgromadzeniu Ogólnym wzięli udział wszyscy członkowie organizacji (49,  w tym Polska od 1991 r.).   

   

  Eutelsat IGO z siedzibą w Paryżu,  jest organizacją międzynarodową, afiliowaną przy ONZ w Nowym Jorku oraz Międzynarodowym Związku Telekomunikacyjnym (ITU) w Genewie. Zajmuje się kontrolą wykonywania zadań misji publicznych przez firmę łączności satelitarnej Eutelsat S.A. Firma ta korzysta z pozycji satelitarnych i częstotliwości radiowych, których prawnym dysponentem jest Eutelsat IGO. W zamian Eutelsat S.A. musi wywiązywać się z szeregu zobowiązań w sferze publicznej.

   

   

  Piotr Dmochowski-Lipski jest doświadczonym menedżerem i ekspertem w zakresie zarządzania, mediów, telekomunikacji i międzynarodowej polityki satelitarnej. Pełnił do tej pory funkcję Przewodniczącego Komitetu Doradczego Eutelsat IGO. Jest także Wiceprzewodniczącym Komitetu Doradczego Międzynarodowej Organizacji ds. Telekomunikacji Satelitarnej (ITSO) w Waszyngtonie.

   

  [Źródło: Ministerstwo Cyfryzacji RP]

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: