close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 25 lutego 2017

  Na zaproszenie francuskiego ministra rolnictwa, przemysłu rolno-spożywczego i leśnictwa Stéphane’a Le Folla, w dniach 24-25 lutego 2017 r. podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki przebywał w Paryżu.

  Wiceminister Ryszard Zarudzki uczestniczył w uroczystym otwarciu 54. edycji Międzynarodowego Salonu Rolniczego SIA oraz w inauguracyjnym pokazie zwierząt hodowlanych. W ramach spotkań towarzyszących rozmawiał z członkami zarządu francuskiego Narodowego Instytutu Badań Agronomicznych INRA (Institut National de la Recherche Agronomique), jednego z najprężniejszych ośrodków badawczych na świecie. Rozmowy dotyczyły perspektyw polsko-francuskiej współpracy w dziedzinie badań i rozwoju. Za ważne kierunki tej współpracy uznano sprawy bezpieczeństwa żywności i zmian klimatycznych. Strona francuska zaoferowała również podzielnie się swoimi doświadczeniami w zakresie integracji instytutów naukowych.

   

   

  Podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki odwiedził również stoisko France Génétique Elevage, międzybranżowej francuskiej organizacji działającej na rzecz poprawy gatunkowej przeżuwaczy, spółdzielni rolniczej Terrena podejmującej przedsięwzięcia na rzecz innowacyjnego rolnictwa oraz francuskiej firmy Terres Oleo Pro będącej istotną marką w zakresie olejów i protein roślinnych.

   

  Międzynarodowy Salon Rolniczy SIA jest jednym z najważniejszych wydarzeń wystawienniczych w branży rolnej, szczególnie sektora hodowli, organizowanym corocznie od ponad 50-ciu lat w Paryżu i gromadzącym ponad 1000 wystawców i ponad 650 tys. odwiedzających. Z uwagi na znaczenie sektora rolnictwa dla Francji targi każdorazowo otwiera Prezydent Republiki Francuskiej, który spotyka się przy tej okazji z francuskimi środowiskami rolniczymi.

   

  Tegoroczne targi SIA zorganizowane są wokół czterech tematów: hodowla i jej sektory, produkty dla smakoszy, warzywnictwo, zawody rolnicze i usługi dla rolnictwa. Trwają do 5 marca 2017 roku.

   

  [Żródło: MRIRW | www.minrol.gov.pl]

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: