close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 31 marca 2017

  W salonach Pałacu Monako, siedziby Ambasady RP we Francji, odbył się uroczysty wieczór zorganizowany z okazji przypadającego w tym roku 10-lecia działalności Stowarzyszenia "Kresy" we Francji.

  Stowarzyszenie "Kresy" we Francji powstało w 2007 roku, a w kolejnym roku zostało formalnie zarejestrowane pod nazwą Association des Polonais des Confins en France "KRESY". Do statutowych celów Stowarzyszenia należy podtrzymywanie i propagowanie dziedzictwa kulturowego i historycznego polskich Kresów, oraz rozwijanie kontaktów z Polakami i organizacjami polonijnymi działającymi na ziemiach, które stanowiły wschodnie pogranicze przedwojennej Polski.

   

  W dniu 31 marca w Pałacu Monako, siedzibie Ambasady RP we Francji, odbył się wieczór rocznicowy poświęcony dorobkowi 10 lat działalności Stowarzyszenia "Kresy" we Francji. Prezes Krystyna Orłowicz omówiła dotychczasowe inicjatywy i plany na przyszłość. Następnie przyjaciel stowarzyszenia, hrabia Stanisław Ledóchowski, przedstawił program swojego autorstwa poświęcony pielęgnowaniu dziedzictwa Kresów.

   

  Wieczór zakończył występ kapeli "Górale" z Dourges, w programie którego znalazły się liczne pieśni kresowe.

   

   

     

  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: