close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 26 października 2017

  W Pałacu Potockich, siedzibie paryskiej Izby Przemysłowo-Handlowej, odbyło się Forum "City Re:Invented", którego celem była promocja kandydatury Łodzi do organizacji Expo 2022.

  Tematem przewodnim polskiej kandydatury do organizacji międzynarodowej specjalistycznej wystawy Expo w 2022 roku jest rewitalizacja obszarów miejskich i temu tematowi poświęcone było Forum "City Re:Invented", które odbyło się 26 października br. w Pałacu Potockich, siedzibie paryskiej Izby Przemysłowo-Handlowej. Wydarzenie adresowane było przede wszystkim do delegatów Międzynarodowego Biura Wystaw (BIE) z siedzibą w Paryżu, francuskich inwestorów i organizacji gospodarczych.

   

   

  O atutach Łodzi, która na przestrzeni ostatnich lat przechodzi imponującą metamorfozę z fabrycznego miasta monokultury włókienniczej w miasto dynamiczne, o zróżnicowanej produkcji i otwarte na biznes, a także o przebiegu i doświadczeniach płynących z transformacji gospodarczej i społecznej polskich miast, uczestnikom wydarzenia opowiedzieli Jerzy Kwieciński, sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, Tomasz Młynarski, Ambasador RP we Francji, oraz Wojciech Rosicki, wiceprezydent  Łodzi.

   

  O tym, które z miast-kandydatów – Buenos Aires, Minneapolis czy Łódź – zostanie gospodarzem Expo 2022 zdecyduje głosowanie podczas listopadowej 162. sesji Zgromadzenia Ogólnego Międzynarodowego Biura Wystaw. Gospodarz wydarzenia zostanie wyłoniony 15 listopada.

   

  Expo to największa światowa wystawa organizowana cyklicznie, prezentująca dorobek kulturowy, naukowy i techniczny narodów świata. Pierwsza wystawa Expo, zrealizowana przez Międzynarodowe Biuro Wystaw Światowych, została otwarta w 1851 roku w Londynie. Polska nie gościła nigdy dotąd wystawy Expo. Jeśli Łódź uzyska prawo do organizacji Expo, to w 2022 roku, w ciągu 3 miesięcy trwania wydarzenia, miasto może odwiedzić nawet ponad 8 milionów gości.

  1
  2
  3
  4
  5

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: