close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 8 kwietnia 2017

  W ramach piątej edycji Festiwalu L'Incident Lyrique w Paryżu odbyły się dwa koncerty: w Bibliotece Polskiej i w Ambasadzie RP we Francji. Młodzi artyści z Francji, Szwajcarii, Izraela, Libanu, Japonii i Polski zaprezentowali - po polsku - bogaty repertuar polskich pieśni i arii.

   

  Głównym celem projektu L'Incident Lyrique jest wspieranie młodych wokalistów i propagowanie muzyki polskich kompozytorów na świecie. Uczestnicy Festiwalu wyłaniani są spośród studentów prestiżowych konserwatoriów w Lyonie, Genewie i Lozannie. Mimo różnych narodowości wszyscy artyści śpiewają wyłącznie po polsku. Międzynarodowe występy – we Francji, Szwajcarii i Polsce – mają pomóc im poszerzać artystyczne horyzonty i stawiać pierwsze kroki w karierze.

   

  W ramach tegorocznej, piątej edycji Festiwalu w dniach 7-8 kwietnia w Paryżu odbyły się dwa koncerty: w Bibliotece Polskiej i w Pałacu Monako, siedzibie Ambasady RP we Francji. Artyści pochodzący z Francji, Szwajcarii, Izraela, Libanu, Japonii i Polski zaprezentowali bogaty program, na który złożyły się utwory polskich kompozytorów XIX i XX wieku, takich jak Stanisław Niewiadomski, Ignacy Jan Paderewski, Mieczysław Karłowicz, Jan Stefani, Fryderyk Chopin, Karol Szymanowski, Stanisław Moniuszko i Tadeusz Joteyko. Na fortepianie wokalistom akompaniowali Liliana Kostrzewa i Miłosz Sroczyński.

   

  Kolejne festiwalowe występy odbędą się w Lyonie (23 kwietnia), a następnie w Warszawie (29 kwietnia) i w Gdyni (30 kwietnia). Więcej informacji na temat Festiwalu, uczestników i koncertów można znaleźć na stronie internetowej i na Facebooku.

  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: