close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 25 marca 2017

  W związku z obchodami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Pałacu Monako odbył się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Pawła Piekarczyka i Leszka Czajkowskiego. Koncert został objęty honorowym patronatem Ambasady RP we Francji.

  Charytatywny koncert pieśni patriotycznej w wykonaniu duetu Pawła Piekarczyka i Leszka Czajkowskiego odbył się 25 marca w Pałacu Monako, siedzibie Ambasady RP we Francji. Jego organizatorami były Klub Gazety Polskiej w Paryżu oraz Stowarzyszenie Polskich Kombatantów – Koło Paryż. Całkowity dochód z wieczoru zostanie przekazany na rzecz Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL, które powstanie na terenie warszawskiego aresztu na Rakowieckiej.

   

  Gości powitali Chargé d’affaires a.i. Rzeczpospolitej Polskiej we Francji Dariusz Wiśniewski oraz pani Mirosława Woroniecki, Prezes Klubu Gazety Polskiej w Paryżu.

   

  Koncert rozpoczął się krótkim występem młodej pianistki polskiego pochodzenia, Emilie Aridon-Kociołek. Następnie Paweł Piekarczyk i Leszek Czajkowski zaprezentowali kilkanaście pieśni patriotycznych powstałych w ramach projektu muzycznego "Podziemna Armia Powraca".

   

  Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych jest obchodzony od 2011 r, inicjatorem ustanowienia tego święta państwowego będącego "wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji patriotycznych" był ś.p. Prezydent Lech Kaczyński.

   

   

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: